• 06 Sty 2019 18:00
  • 13 Sty 2019 16:00
next

Młodzież Kolpinga z sukcesami na arenie krajowej i nie tylko

Udanie zaprezentowała się jarosławska młodzież podczas turniejów tenisa stołowego. Dzięki temu wywalczyła awans do zawodów ogólnopolskich. Najlepiej spisali się: Anna
Brzyska, która znalazła się w „TOP 32” singlistek Slovak Cadet Open oraz Dawid Jadam i Szymon Brud.

Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodniczka PKS-u Kolping Jarosław zagrała w słowackim Senec z orzełkiem na piersi. Wypadła bardzo dobrze, bo zawody zakończyła
w gronie 32 najlepszych singlistek tego mocno obsadzonego turnieju.

Na „krajowym podwórku” Brzyska nie miała sobie równych podczas 2. Grand Prix Podkarpacia w Nowej Sarzynie. Dzięki zwycięstwu uzyskała awans do 2. Grand Prix Polski Juniorów w Ostródzie, które rozpocznie się 23. listopada.

Z kolei najlepszym zawodnikiem Grand Prix Podkarpacia kadetów został Szymon Brud. Pingpongista przegrał tylko jedno spotkanie w grupie. Potem był już bezbłędny i w efekcie stanął na najwyższym stopniu podium. W Brzostku szóste miejsce zajął Szymon Flaumenhaft, a Mateusz Nosal był dziesiąty. Wśród kadetek siódmą pozycję zajęła Dagmara Kłak.

To oznacza, że Szymon Brud oraz Dawid Jadam i Anna Brzyska, którzy awans uzyskali już wcześniej wystartują podczas 2. Grand Prix Polski Kadetów w Jastrzębiu-Zdrój 7. grudnia. Powodzenia!