prev
  • 06 Mar 2020 18:00
    Raport
  • 08 Mar 2020 16:00
    Raport
next

Brzyska na podium

Anna Brzyska zakończyła 3. Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym na podium. Zawodniczka PKS-u Kolping FRAC Jarosław zajęła 3. miejsce. Blisko czołowej dziesiątki był Dawid Jadam, a Szymon Brud zakończył zawody w trzeciej dziesiątce.
 
Brzyska świetnie rozpoczęła zawody w Białymstoku. Świetne widowisko stworzyła zwłaszcza w ćwierćfinale, w którym pokonała Wiktorię Wrzosek 4:3 3 (-7,8,-8,4,-10,4,5). W półfinale musiała uznać wyższość Zuzanny Wielgos 1:4 i tym samym zakończyła turniej na 3. miejscu.
 
Blisko najlepszej dziesiątki zawody zakończył Dawid Jadam. Młody pingpongista Kolpinga może mówić o pechowym losowaniu, bo już w 1/8 finały trafił na Mateusza Zalewskiego. Jarosławianin uległ zielonogórzaninowi 1:4, a w pojedynku o 11. miejsce pewnie pokonał Jana Należytego 3:0.
 
Na 33. pozycji Grand Prix Polski kadetów ukończył Szymon Brud, który w ostatniej grze wyeliminował Szymona Zguczyńskiego 3:0.
 
- Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodników. Ania na podium, pierwszy rok w gronie kadetek, a Dawid i Szymon to przecież jeszcze młodzicy, więc w Białymstoku rywalizowali de facto ze starszymi od siebie rywalami. Zbieramy cenne doświadczenie i wracamy do domów z podniesionymi głowami – podsumował trener Mateusz Czernik.

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.