• 12 Wrz 2019 13:00
  • 01 Gru 2019 16:00
  • 08 Gru 2019 18:00

Medale celem nadrzędnym

W mgnieniu oka menedżer Kamil Dziukiewicz skompletował skład naszego Kolpinga na kolejny sezon. Nad Sanem zobaczymy nowe twarze o uznanych nazwiskach. „Obiecuję, że powalczymy o najwyższe cele” – zapewnia szkoleniowiec czarno-pomarańczowych.

W Kolpingu szybko wyciągnięto wnioski po sezonie 2018/2019 zakończonego na 3. miejscu. W jarosławskiej drużynie nie zobaczymy już Piotra Chodorskiego oraz Tomasa Konecnego. Polaka zastąpi pięciokrotny mistrz kraju w tenisie stołowym Daniel Górak, który wraca do LOTTO Superligi po rocznym pobycie we Francji.

- Z Danielem znamy się i przyjaźnimy od ponad 20 lat, jesteśmy rówieśnikami, jeździliśmy razem na zgrupowania, gdzie wspólnie trenowaliśmy i dzieliliśmy pokój. Prowadząc drużynę na wysokim poziomie miałem nadzieję, że pewnego dnia dołączy do nas Górak. W lidze francuskiej nie wiodło mu się najlepiej, ale to zawodnik profesjonalnie podchodzący do swoich obowiązków i z pewnością będzie naszym wzmocnieniem. Cieszę, że w ostatnich latach nasze barwy reprezentowali wszyscy najlepsi Polacy, jak np. Wang Zeng Yi, Bartek Such, Kuba Kosowski, Robert Floras, Patryk Zatówka i Piotr Chodorski – powiedział Dziukiewicz.

Górak wywalczył m.in. cztery tytuły drużynowego mistrza Polski i pięć złotych medali Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jest także byłym wicemistrzem Europy w grze podwójnej z Jakubem Dyjasem oraz uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich.

- Menedżer Kamil Dziukiewicz zaproponował mi powrót do Polski i walkę o najwyższe cele, bo tylko takie interesują jarosławian. Moje plany są również ambitne, mierzę wysoko i chciałbym po raz kolejny zdobyć mistrzostwo LOTTO Superligi. Po powrocie z Francji, w Gdańsku będę przygotowywał się do nowego sezonu i trenował w jego trakcie. Można powiedzieć, iż życie zatacza koło, ponieważ dokładnie 10 lat temu wracając pierwszy raz z Francji do ojczyzny zamieszkaliśmy wraz z żoną w Gdańsku i bardzo nam się tam podobało. Poza tym w tym mieście mam już swoje biznesy, które będę chciał rozwijać w bliskiej przyszłości oraz przyjaciół - podkreślił olimpijczyk z Rio de Janeiro.

Konecnego zastąpi z kolei młody Chińczyk – Han Qiyao. To perspektywiczny zawodnik, głodny gry, który trenować będzie przemiennie w Gdańsku i Jarosławiu oraz w hiszpańskim Alicante z Kou Leiem, który przedłużył kontrakt z Kolpingiem FRAC.

- W LOTTO Superlidze pojawi się gra podwójna, dlatego szukałem leworęcznego pingpongisty do tej konkurencji. Wydaje mi się, że połączenie Kou i Hana będzie optymalne do debla. Znają się i razem trenują. Można powiedzieć, że Lei jest takim starszym bratem dla młodego Chińczyka – podkreśla Dziukiewicz.

Prawdziwym hitem transferowym może być pozyskanie kolejnego leworęcznego rodaka Qiyao – Cheng Jingqi. Chińczyk to były Drużynowy Mistrz Świata Juniorów z 2008 roku. W Madrycie nowy nabytek Kolpinga FRAC zdobył złoto w turnieju drużynowym oraz brąz w mikście. Chiński zespół juniorów tworzyli wówczas Yan, Fang Bo i Chen Jingqi. W kolejnym sezonie nowy zawodnik jarosławian wywalczył srebro podczas Młodzieżowych Igrzysk Azji w Singapurze. Kilka lat temu, już jako reprezentant seniorskiej kadry Chin, uczestniczył w World Tourze w Polsce. To materiał na lidera „z krwi i kości” oraz gwiazdę całej LOTTO Superligi.

Czarno-pomarańczowi nie zapominają o najmłodszych. Już teraz Jarosław słynie ze szkolenia młodzieży, ale przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej. Nowym trenerem w akademii został Artur Białek. To multimedalista mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych i były zawodnik superligowej ZOOLeszcz Gwiazdy, który w nadchodzącym sezonie będzie prowadził treningi naszej młodzieży.

Przypomnijmy, że w sezonie 2019/2020 do play-off awansuje sześć zamiast czterech zespołów, w trakcie meczu będzie rozgrywany debel, a zmiany kadrowe można przeprowadzać do 22 lipca. Nowy sezon podopieczni menedżera Kamila Dziukiewicza zainaugurują 12. września przed własnymi kibicami spotkaniem z Olimpią-Unią Grudziądz.