• 08 Mar 2020 16:00
    Raport
next

Poltarex Pogoń bez szans w Jarosławiu

Nie było niespodzianki w niedzielnym meczu LOTTO Superligi w Jarosławiu. Miejscowy Kolping Frac pewnie pokonał Poltarex Pogoń Lębork 3:0.

Nieco ponad 80 minut potrzebowali podpieczni Kamila Dziukiewicza do odniesienia kolejnego triumfu w LOTTO Superlidze. Po jednym punkcie dla zespołu z Podkarpacia w niedzielnym meczu wywalczyli Kou Lei, Han Qiyao i Daniel Górak.

- Niespodzianki nie było. Wygrywamy kolejne spotkanie i umacniamy się na fotelu lidera LOTTO Superligi - mówi Kamil Dziukiewicz, trener Kolpingu Frac Jarosław.

Dzięki czternastej wygranej w sezonie jarosławianie powiększyli swój dorobek punktowy do 43. "oczek". Drugą w tabeli Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki drużyna z powiatu jarosławskiego wyprzedza o dwa punkty. Kolejne miejsce zajmują Dekorglass Działdowo i 3S Polonia Bytom.

Do zakończenia fazy zasadniczej LOTTO Superligi pozostało już tylko sześć kolejek. Najbliższe spotkanie Kolping Frac rozegra 24. lutego we własnej hali z AZS AWFiS Baltą Gdańsk. Dzień później podopieczni Kamila Dziukiewicza także u siebie zmierzą się z 3S Polonią Bytom.

W przerwie w rozgrywkach LOTTO Superligi, Jarosław będzie gospodarzem 3. Grand Prix Polski kadetów i kadetek. Turniej ten odbędzie się w dniach 21-23. lutego.

Kolping Frac Jarosław - Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Kou Lei - Marek Prądzinski 3:0 (11:8, 11:9, 13:11)
Han Qiyao - Bogusław Koszyk 3:0 (11:3, 11:3, 11:6)
Daniel Górak - Adam Dosz 3:1 (4:11, 11:9, 11:8, 11:6)