• 25 Paź 2020 16:00
  • 27 Lis 2020 18:00
next

Brązowy medal Anny Brzyskiej w 3. Grand Prix Polski kadetek

Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i reprezentantka Kolpingu Frac Jarosław Anna Brzyska wywalczyła brązowy medal podczas 3. Grand Prix Polski kadetek i kadetów. Turniej przez trzy dni rozgrywany był w hali MOSiR w Jarosławiu.

Brzyska, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu europejskim do lat 15, przed własną publicznośią zaprezentowała się z dobrej strony i przegrała tylko jeden pojedynek. W półfinale zawodniczka Kolpingu Frac uległa późniejszej triumfatorce całych zawodów - Zuzannie Wielgos 0:3. We wcześniejszych meczach Anna Brzyska pokonała m.in. Oliwię Wątor 3:0 czy Karolinę Podymę 3:1.

Dobre występy w hali MOSiR w Jarosławiu zanotowali także dwaj inni zawodnicy Kolpingu Frac. W gronie kadetów Dawid Jadam dotarł do ćwierćfinału (porażka z późniejszym triumfatorem Mateuszem Zalewskim 1:3), a Szymon Brud odpadł w 1//8 finału po porażce z Dawidem Michną 2:3. Ostatecznie Jadam został sklasyfikowany na miejscach 5-8, a Brud uplasował się na pozycjach 9-12.

Podczas 3. Grand Prix Polski kadetów i kadetek ks. prałat Andrzej Surowiec otrzymał diamentowe podziękowania od prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Grzegorza Kielara za poświęcenie oraz nieocenione zaangażowanie w rozwój i promocję sportu na terenie miasta, powiatu i Polski..

W 3. Grand Prix Polski do lat 15 wzięło udział ponad 250. zawodniczek i zawodników z całego kraju.