prev
 • 11 Mar 2022 18:00
  Raport
 • 14 Mar 2022 12:00
  Raport
 • 08 Kwi 2022 18:00
  Raport
 • 10 Kwi 2022 16:00
  Raport
next

Czas na bitwę o panowanie na Podkarpaciu!

 
Nie lada gratka czeka w niedzielę na fanów tenisa stołowego na Podkarpaciu. W Jarosławiu miejscowy Kolping Frac podejmie w derbach regionu Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów w ramach rozgrywek LOTTO Superligi. Początek spotkania o godzinie 16. Wstęp bezpłatny.
 
Jarosławianie to aktualnie lider tabeli i jeden z faworytów do mistrzowskiego tytułu. Rzeszowianie zajmują aktualnie siódme miejse i mają zapewnione pozostanie w LOTTO Superlidze na kolejny sezon. - W tabeli rzeszowianie są niżej sklasyfikowani od nas, ale spotkania derbowe różnią się od pozostałych pojedynków ligowych. Jutro zagramy nie tylko o zwycięstwo, ale także, a może i przede wszystkim, o prymat na Podkarpaciu - mówi Kamil Dziukiewicz, menadżer Kolpingu Frac Jarosław.
 
W niedzielnym pojedynku Dziukiewicz będzie miał do dypozycji trzech swoich asów: Kou Leia, Hana Qiyao (wkrótce wystąpi w ITTF Challenge Polish Open) i Daniela Góraka. Ten pierwszy jest aktualnym liderem w rankingu najlepiej punktujących graczy ligi. Ukrainiec wygrał dotychczas 23 z 25 pojedynków. Identyczną liczbę zwycięstw na swoim koncie ma także Patryk Chojnowski z AZS AWFiS Balty Gdańsk, jednak wicemistrz Polski dokonał tego w 31 meczach.
 
- Kou Lei gra w tym sezonie świetnie i napędza nasz zespół. Za objawienie LOTTO Superligi można także uznać 20-letniego Hana Qiyao, który wygrał 14 z 18 pojedynków - zachwala swoich podopiecznych Kamil Dziukiewicz.
 
A kto jest liderem rzeszowian? Piotr Chodorski zdobył dotychczas najwięcej punktów dla Fibrain AZS Politechniki. Były gracz jarosławskiego zespołu triumfował 14-krotnie. Dziewięć zwycięstw ma na swoim koncie Tomasz Lewandowski, a pięć wygranych zanotował Wang Jianan (Chiny). W składzie zespołu ze stolicy Podkarpacia są także Pang Yew En Koen z Singapuru (4 zwycięstwa w 10 pojedynkach) i Hiromitsu Kasahara, który nie miał jeszcze okazji zadebiutować w LOTTO Superlidze.
 
Historia bezpośrednich pojedynków obydwu ekip w najwyższej klasie rozgrywkowej zdecydowanie przemawia za graczami Kolpingu Frac, którzy dominują nad swoim rywalem z Rzeszowa. W dotychczasowych pojedynkach w LOTTO Superlidze tylko raz jarosławianie przegrali z drużyną Tomasza Lewandowskiego.
 
Niedzielne debry Podkarpacia rozpoczynają się o godzinie 16. Wstęp bezpłatny.

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.