• 12 Gru 2021 16:00
  • 21 Gru 2021 18:00
next

Bogoria lepsza od Jarosławskiego Fraca.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała w Jarosławiu Kolping Frac 3:1 w ostatnim meczu sezonu zasadniczego Wschodzący Białystok Superligi.[nbsp]

To siódmy z rzędu tytuł w zasadniczej części sezonu zespołu z Grodziska Mazowieckiego. Tyle samo punktów, co Dartom Bogoria - 40 - wywalczy nasz zespół Kolping Frac Jarosław, ale o wyższym miejscu wicemistrzów Polski zadecydował bilans bezpośredni (dwie wygrane 3:1).

Trzeci komplet punktów w sezonie zaliczył w Jarosławiu Daniel Górak, który zakończył fazę zasadniczą z najlepszym bilansem w swojej drużynie (17-8). Mistrz Polski nie stracił seta, wygrywając z Vitaliyem Nekhviadovichem i Wang Zeng Yi, który wywalczył honorowy punkt dla gospodarzy, pokonując na otwarcie Roberta Florasa. "Wandżi" [nbsp]zakończył pierwszą część sezonu z 20 wygranymi pojedynkami.

Trzecie "oczko" dla przyjezdnych osiągnął Oh Sang Eun. Koreańczyk zwyciężył w pięciu setach[nbsp]Evqueni Chtchetinine[nbsp][nbsp][nbsp]i tym samym już drugi raz pokonał w bieżącej kampanii Białorusina.

W pierwszym półfinale play-off [nbsp]- Kolping Frac Jarosław podejmie Olimpię-Unię Grudziądz a w drugim[nbsp]Dartom Bogoria spotka się z Carbo-Koks TTS Polonią Bytom.[nbsp]Początek rywalizacji 20 maja.

Kolping Frac Jarosław - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Wang Zeng Yi - Robert Floras 3:2 (8-11, 11-5, 7-11, 12-10, 11-8)
Vitali Nekhviadovich - Daniel Górak 0:3 (4-11, 9-11, 9-11)
Evqueni Chtchetinine[nbsp][nbsp]- Oh Sang Eun 2:3 (11-8, 10-12, 8-11, 12-10, 8-11)
Wang Zeng Yi - Daniel Górak 0:3 (7-11, 5-11, 5-11)