• 22 Sty 2021 18:00
  • 07 Kwi 2021 16:00
  • 11 Kwi 2021 18:00

Kolejny ważny mecz. W piątek starcie z Lęborkiem

Rozgrywki LOTTO Superligi nabierają rozpędu. Po wtorkowym zwycięstwie w Toruniu nad Energą-Manekin 3:0, w piątek Kolping Frac Jarosław czeka kolejna walka o ligowe punkty. W spotkaniu 16. kolejki podopieczni Kamila Dziukiewicza zmierzą się we własnej hali z Poltarex Pogonią Lębork. Ewentualny triumf za trzy "oczka" sprawi, że jarosławianie mocno oddalą się od strefy spadkowej.

Marzec jest bardzo udany dla drużyny z Podkarpacia, która oprócz zwycięstwa nad ekipą z Grodu Mikołaja Kopernika, pokonała także Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. W Jarosławiu liczą, że uda się przedłużyć dobrą passę i pokonają w najbliższy piątek Poltarex Pogoń Lębork. Zresztą już raz ekipie Kamila Dziukiewicza się to udało w tym sezonie. W pierwszej rundzie Kolping Frac wygrał w hali beniaminka LOTTO Superligi 3:2.

Przed piątkowym starciem wyżej w tabeli sklasyfikowany jest zespół Kamila Dziukiewicza, który z 17. punktami plasuje się na dziesiątej pozycji. "Oczko" niżej plasują się lęborczanie, którzy zgromadzili dotychczas 15 punktów. Warto jednak podkreślić, że zdobycz podopiecznych Wojciecha Potrykusa mogłaby być większa, gdyby beniaminek częściej sięgał po Koreańczyka Jeonga Sangeuna.

W wiekszości spotkań LOTTO Superligi Poltarex Pogoń występuje w krajowym składzie. Nie oznacza to jednak, że lęborczanie przegrywają mecz za mecz. A wręcz przeciwnie. Tercet: Daniel Bąk, Adam Dosz i Sławomir Dosz, już niejednokrotnie udowodnił, że może wygrywać z każdym. Przekonali się o tym chociażby reprezentanci klubów z Ostródy i Torunia.

Piątkowa konfrontacja Kolpingu Frac Jarosław z Poltarex Pogonią Lębork rozpocznie się o godzinie 18. Wszystkich sredecznie zapraszamy do wspierania naszych tenisistów stołowych.

Składy drużyn:

Kolping Frac Jarosław
Jakub Kosowski (Polska)
Gustavo Tsuboi (Brazylia)
Dmitrij Prokopcov (Czechy)
Kamil Dziukiewicz - trener

Poltarex Pogoń Lębork
Adam Dosz (Polska)
Sławomir Dosz (Polska)
Dariusz Dosz (Polska)
Huang Sheng-Sheng (Tajwan)
Jeong Sangeun (Korea Płd.)
Daniel Bąk (Polska)
Wojciech Potrykus - trener