• 15 Maj 2017 18:00
    Raport
next

Jeden punkt w Bydgoszczy

Z jednym punktem wracają z Bydgoszczy tensiści stołowi Kolpingu Frac Jarosław. Ekipa trenera Kamila Dziukiewicza przegrała w środowy wieczór z Zooleszcz Gwiazdą 2:3.

Spotkanie z jednym z pretendentów do awansu do fazy play off źle rozpoczęło się dla jarosławian, którzy po porażkach Dmitrija Prokopcova i Gustavo Tsuboi przegrywali 0:2. Sygnał do walki dał jednak Jakub Kosowski, który w czterech setach uporał się z Andrew Baggaleyem. Kilka minut później gracze Kolpingu Frac doprowadzili do remisu za sprawą Gustavo Tsuboi, który wygrał z Donghoon Kangiem. Niestety, w ostatniej grze wieczoru kapitalnie dysponowany Marek Badowski ograł Dmitrija Prokopcova i to gospodarze zwyciężyli w całym meczu 3:2.

Mimo porażki, jarosławianie dopisali do swojego dorobku jedno "oczko" i na trzy spotkania przed zakończeniem sezonu zasadniczego mają na swoim koncie 25 punktów. Identyczny dorobek mają na swoich kontach także Morliny Ostróda i Palmiarnia Zielona Góra

Kolejne spotkanie w LOTTO Superlidze podopieczni Kamila Dziukiewicza rozegrają już w najbliższy piątek na wyjeździe z Fibrain G2A AZS Politechniką Rzeszów. Drużyna Tomasza Lewandowskiego wystąpi w tym meczu najprawdopodobniej bez Mateusza Gołębiowskiego i Tajwańczyka Sun Chia-Hunga. Pierwszy jest kontuzjowany, a drugi startuje w mistrzostwach Azji w chińskiej miejscowości Wuxi.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Kolping Frac Jarosław 3:2
Donghoon Kang - Dmitrij Prokopcov 3:2 ()
Marek Badowski - Gustavo Tsuboi 3:2 (12:10, 11:8, 8:11, 2:11, 11:8)
Andrew Baggaley - Jakub Kosowski 1:3 (6:11, 11:9, 7:11, 10:12)
Donghoon Kang - Gustavo Tsuboi 0:2 (8:11, 7:11)
Marek Badowski - Dmitrij Prokopcov 2:0 (11:7, 11:4)