• 05 Sty 2018 18:00
next

"Pierwsze koty za płoty..."

Rozpoczęliśmy rozgrywki w Najlepszej Lidze Europy. Na początek zmierzyliśmy się z Morlinami Ostróda prowadzonymi przez Tomasza Krzeszewskiego. Tym razem musieliśmy uznać wyższość ekipy z Warmii i Mazur. Pierwszy punkt w barwach naszego zespołu zdobył Paul Drinkhall.

Menedżer ekipy z Podkarpacia już na początku postawił na doświadczonego Anglika. Co ciekawe, w pojedynku otwierającym mecz zagrał z dobrze znanym w Jarosławiu - Dmitrijem Prokopcovem.  Po trzech setach bliższy triumfu był Czech, jednak ambitnie grający Anglik zdołał doprowadzić do tie breaka, które wygrał ostatecznie 11:8, a cały mecz 3:2.

Następnym zawodnikiem w talii menedżera Kamila Dziukiewicza był młodzieżowy mistrz Europy - Tomislav Pucar. Chorwat debiutujący w LOTTO Superlidze otrzymał niezwykle trudne zadanie, bo jego rywalem był Chińczyk z kanadyjskim paszportem Eugene Wang. Zawodnik gości uporał się z Pucarem bez straty seta,

Trzeci pojedynek to spotkanie Polaków; po stronie jarosławian wystąpił Patryk Zatówka, a w barwach Morlin - Bartosz Such. Zatówka rozpoczął wybornie, prowadził z dużo bardziej doświadczonym "Suszim" już 2:0. Kiedy wydawało się, że "Zati" lada moment postawi kropkę nad i, do gry wrócił Such, który odwrócił losy meczu. Ostatecznie górą był weteran, dając przy tym prowadzenie podopiecznym Tomasza Krzeszewskiego 2:1.

Czwarty, i jak się później okazało, ostatni mecz to wymiany Drinhall'a oraz Wang'a. Pierwszy w sezonie triumf w LOTTO Superlidze Morlin przypieczętował Kanadyjczyk, który po wyrównanej grze pokonał uczestnika T2 Asia Pacific League i zdobył swój pierwszy w polskiej lidze komplet punktów.