• 09 Kwi 2018 18:00
  • 29 Maj 2018 18:00
  • 01 Cze 2018 18:00
  • 15 Cze 2018 17:00

11 wygranych to nie koniec!

Po 11 zwycięstwach z rzędu tenisiści stołowi PKS Kolping FRAC Jarosław umocnili się na prowadzeniu w LOTTO Superlidze. - To nie koniec, naszym celem jest mistrzostwo Polski na 20-lecie klubu - stwierdził trener-menedżer jarosławian Kamil Dziukiewicz.

Kolping FRAC zaczął sezon od dwóch porażek, zaś od 29 września, czyli od czterech miesięcy, już tylko wygrywa. W tabeli wyprzedza Dekorglass Działdowo - po 30 punktów (zespół z Jarosławia rozegrał mecz mniej), Fibrain AZS Politechnika Rzeszów (27) i broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (26).

- Od sześciu lat jesteśmy w Superlidze, a to za długi czas, by cokolwiek mogło mnie zaskoczyć. Cztery razy zdobywaliśmy brązowy medal, ale też rok temu zajmowaliśmy przedostatnie miejsce po pierwszej rundzie. Dlatego z ogromnym spokojem podchodzę do obecnej sytuacji w tabeli, chociaż nie ukrywam, że na jubileusz 20-lecia klubu celem jest złoty krążek. Ale na presję mistrzowską przyjdzie czas w play off - powiedział PAP Dziukiewicz.

Najlepszym zawodnikiem Kolpingu jest chiński obrońca Ho Yingchao, który wygrał wszystkie 12 pojedynków. Chorwat Tomislav Pucar ma bilans 9-4, a Patryk Zatówka i Anglik Paul Drinkhall 7-7.

- Ten zespół przypomina mi ekipę w składzie Wang Zeng Yi, Bartosz Such, Robert Floras. Znów atmosfera jest świetna, a wyniki jeszcze lepsze. Zawsze niewiadomą są Chińczycy, ale na szczęście Ho to bardzo otwarty i przyjazny człowiek. Codziennie życie dzieli między Chiny i Kanadę, zresztą podobno stara się o obywatelstwo tego drugiego kraju. W drugiej rundzie superligi będzie grał w naszej drużynie, ale z oczywistych względów nie zdradzę, w których spotkaniach wystąpi - dodał.

W lutym Kolping FRAC zmierzy się z ZOOLeszcz Gwiazdą Bydgoszcz (2.2), Unią AZS AWFiS Gdańsk (6.2) i Dekorglassem (20.2).

- W pierwszym meczu, rozegranym w Działdowie, oba kluby wystawiły swoje armaty - my Ho Yingchao, rywale Wong Chun Tinga z Hongkongu. Zwyciężyliśmy 3:1, a Ho bez straty seta pokonał Wonga i Wang Yanga. Liczę, że równie skutecznie będzie rywalizował do końca sezonu - przyznał trener jarosławian.

Oprócz występów w superlidze, reprezentacyjnego zawodnika Zatówkę czeka też udział w młodzieżowych MP w Ustrzykach Dolnych (15-18 lutego).

- Dla naszego regionu to wielkie wydarzenie sportowe, nigdy wcześniej nie organizowaliśmy mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej, w której nie brakuje solidnych seniorów. Do tego Zatówka będzie faworytem zawodów - kończy Dziukiewicz.