• 15 Cze 2018 17:00
    Raport
next

Dominacja naszej młodzieży!

Kolejna impreza i… kolejne medale tenisistów stołowych. Tym razem młodzicy PKS-u Kolping FRAC świetnie spisali się na Mistrzostwach Podkarpacia. Najlepsi jarosławianie uzyskali awans na Mistrzostwa Polski!

Podopieczni Mateusza Czernika i Konrada Zielińskiego zdominowali rywalizację na Podkarpaciu. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Anna Brzyska, która dotarła aż do finału. Dopiero w ostatnim spotkaniu musiała uznać wyższość starszej rywalki – Zuzanny Wielgos. Zawodniczka z Jarosławia przegrała 1:3. Brzyska dołożyła także srebro w grze podwójnej, w której wystąpiła z Dagmarą Kłak.

- Warto zaznaczyć, że większość zawodników Kolpinga, z którymi pojechaliśmy na ten turniej to jeszcze żacy czyli są młodsi od rywali. Cieszą też liczne awanse na mistrzostwa Polski Dagmary Kłak podczas tego turnieju. Wcześniej limity uzyskali: Anna Brzyska, Szymon Brud i Dawid Jadam – cieszy się trener Zieliński.

Dobrze turniej wspominać będzie także Dawid Jadam. Młody tenisista stołowy Kolpinga swoją zwycięską passę przerwał dopiero w finale. Ostatecznie, podobnie jak Brzyska, zajął drugie miejsce w singlu. Za to w deblu na jarosławianina nie było mocnych. Jadam i Hubert Kośkiewicz (UKS Niedźwiada Dolna) finał wygrali pewnie 3:1.

Brązowe medale dla Szymona Bruda, zarówno w singlu jak i w deblu z Dawidem Szczygłem.

W Brzostku zagrał także Szymon Flaumenhaft, który zajął 13 miejsce, a Alan Zieliński był 21. Wśród dziewcząt Dagmara Kłak zajęła 5 miejsce, Natalia Maciałek i Kinga Hawro były 12, a Paulina Maciałek – 16.