• 02 Wrz 2018 18:00
  • 21 Paź 2018 18:00
  • 26 Paź 2018 18:00

Dziukiewicz zapowiada przerwanie hegemonii Bogorii i Unii

Menedżer PKS Kolping Frac Jarosław Kamil Dziukiewicz zapowiada przerwanie hegemonii Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Unii-AZS AWFiS Gdańsk w superlidze tenisistów stołowych. "Celem na ten sezon jest złoty medal" - zapowiedział.

Od dekady w krajowej lidze dominowały zespoły z Grodziska i Gdańska (wcześniej pod szyldem Olimpia-Unia Grudziądz), które "wymieniały" się tytułami mistrzowskimi.

- W tym sezonie zrobimy wszystko, żeby sięgnąć po mistrzostwo Polski. W gablocie klubowej mamy już brązowe medale superligi i Puchar Polski, a teraz chcemy złota - powiedział PAP 35-letni Dziukiewicz, który jest również wiceprezesem ds. organizacyjnych Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W tabeli prowadzi obchodzący w tym roku 20-lecie istnienia Kolping Frac, który w 16 meczach zgromadził 35 "oczek". Broniący tytułu Dartom Bogoria ma tyle samo punktów, ale w 17 występach, do tego w bezpośrednim spotkaniu mazowiecka drużyna u siebie przegrała z rywalami z Jarosławia 2:3. Rewanż już 9 kwietnia na Podkarpaciu.

- To dla nas bardzo ważny i prestiżowy mecz. W gotowości jest niepokonany w superlidze chiński defensor Ho Yingchao, ale nie będę ułatwiał sprawy przeciwnikom i dziś nie zdradzę, czy za niecały tydzień zobaczymy go w akcji - dodał menedżer jarosławian.

Oprócz Ho Yingchao (bilans gier 12-0), w składzie są Chorwat Tomislav Pucar (11-6), Anglik Paul Drinkhall (10-9) i Patryk Zatówka (9-8).

- Wszyscy trzej Europejczycy opuszczają nasz zespół i przenoszą się do niemieckiej Bundesligi. Dlatego znów będzie nowy skład, a o szczegółach wkrótce poinformuję. Są to ciekawe nazwiska, będzie w tym gronie nowy zawodnik, którego polscy kibice jeszcze nie oglądali - przyznał.

Bardzo blisko gry w play off są także Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 33 pkt i Dekorglass Działdowo 32. Zajmujący piąte miejsce gdańszczanie mają na koncie 25 pkt.

Sezon zasadniczy (22 serie gier) potrwa do 18 maja. Później rozpocznie się walka o medale.