prev
next

Złote deble, srebrny singiel

Z trzema medalami wraca z Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze jarosławska młodzież. Pingpongiści PKS-u Kolping triumfowali w grze podwójnej, a w pojedynczej wywalczyli srebro.
 
Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodniczka PKS-u Kolping – Anna Brzyska powiększyła swoją kolekcję medali o dwa krążki. Razem z Zuzanną Wielgos (tenisistką stołową LZS-u Kąkolówka) sięgnęła po mistrzostwo w grze podwójnej pokonując w finale duet: Julia Furman (AZS UE Wrocław) / Ewa Krakowiak (GKTS Gdańsk) 3:0.
 
W grze pojedynczej Brzyska zdobyła srebro. W finale musiała uznać wyższość… Zuzanny Wielgos czyli partnerki deblowej. Zawodniczka PKS-u w ostatniej grze turnieju przegrała 1:3.
 
O małą sensację postarał się Dawid Jadam, który podobnie jak Brzyska jest uczniem SMS-u i zawodnikiem Kolpinga. Młody pingpongista wspólnie z Marcelem Błaszczykiem (Dwójka Rawa Mazowiecka) zdobyli mistrzostwo Polski Młodzików w grze podwójnej. Smaczku dodaje fakt, że zarówno Jadam jak i Błaszczyk to dopiero żacy! W finale pokonali parę młodzików: Dawid Michna/Alan Kulczycki. Oba duety trzeba pochwalić za stworzenie ekscytującego widowiska. Jadam/Błaszczyk prowadzili już 2:0, kiedy w kapitalnym stylu do gry wrócili Michna/Kulczycki. Po pięciu setach górą byli jednak podopieczni trenera Mateusza Czernika i to oni sięgnęli po mistrzostwo Polski Młodzików.
 
Wcześniej, aktualni mistrzowie Polski w deblu, po bardzo zaciętym pięciosetowym spotkaniu, wyeliminowali w ćwierćfinale faworytów: Mateusz Zalewskiego/Szymona Wiśniewskiego.
 
W rywalizacji drużynowej, zarówno chłopcy (Dawid Jadam i Szymon Brud) jak i dziewczęta (Anna Brzyska i Dagmara Kłak) dotarli do ćwierćfinałów.
 

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.