Wychowankowie na finiszu

Tenisiści stołowi drugoligowego PKS-u Kolping Jarosław mają powody do świętowania. Mimo, że do końca sezonu zostało jeszcze jedno spotkanie, to już teraz zapewnili sobie udział w barażach o zaplecze LOTTO Superligi. Warto wspomnieć, że o sile ekipy stanowią wychowankowie.

Czarno-pomarańczowi wygrali rozgrywki II ligi Podkarpacko-Małopolskiej tenisa stołowego. Rezerwy superligowego Kolpinga ani razu nie zaznali goryczy porażki. Wygrali aż 16 spotkań. Pingpongiści trenera Marcinkowskiego czekają teraz na baraże, w których stawką będzie awans do I ligi. Decydujące spotkania odbędą się 2 i 9 czerwca.

TABELA

1. PKS Kolping Jarosław II 16 32
2. KS Gorce Nowy Targ 16 29
3. KSTS MOSiR Karpaty Krosno 17 24
4. KS Bronowianka Kraków 16 20
5. Witmar-Podwawelski Kraków 16 17
6. UKS Płomień Limanowa 17 14
7. KS Spektrum-Karpol” Słopnice 17 23
8. LUKS Galux Skrzyszów 16 15
9. KTS GOSiR Krościenko Wyżne 17 15
10. UKS TKKF MOSiR Dukla 17 13
11. AZS PWSW MLKS Nurt Przemyśl 17 8
12. UKS „Zarabie” Myślenice 17 6
13. ULKS „Lachowice” 17 0

W nieco innych nastrojach są kolejne drużyny Kolpinga. III ekipa czarno-pomarańczowych zajęła 5. miejsce  w „grupie awansującej” 3. Ligi mężczyzn. Natomiast w grupie rzeszowskiej 4. Ligi drużyna z Jarosławia zajęła 3. pozycję w grupie spadkowej. Ten zespół stworzony był jednak z myślą o ograniu się młodzieży. Występują w nim między innymi Anna Brzyska i Dawid Jadam czyli medaliści Mistrzostw Polski w swoich grupach wiekowych.

W barwach Kolpinga występują też kobiety. Ich drużyna póki co zajmuje 3. Miejsce w II lidze, ale przed paniami runda rewanżowa, w której zmierzą się z rezerwami i trzecim zespołem Bronowianki Kraków oraz UKS-em Rokicie Szczytniki.