prev
next

Faworyt nie zawiódł. Chiny wzięły wszystko!

W szwedzkim Halmstad zakończyło się wielkie święto tenisa stołowego – Drużynowe Mistrzostwa Świata. Swój udział w imprezie zaznaczył PKS Kolping FRAC Jarosław za sprawą występów swojego tercetu: Zatówka – Drinkhall - Pucar. Triumfowali główni faworyci – Chińczycy.
 
Zawodnik PKS-u Kolping FRAC jest częścią nowej, odmłodzonej polskiej kadry. Zatówka zagrał w trzech spotkaniach. Trener Tomasz Krzeszewski sięgnął po niego w starciu z Francją, Austrią i Chorwacją. Najbliżej zwycięstwa nasz pingpongista był w pojedynku z Chorwatem – Frane Kojicem. Polak co prawda uległ 1:3, ale partie przegrywał nieznacznie do 7,8 i 10. 
 
- Mamy młody zespół i reprezentację, którą tak naprawdę budujemy. Ten nowy zespół miał za zadanie zdobywanie doświadczenia w konfrontacji z silnymi rywalami podczas mistrzostw świata – powiedział trener Krzeszewski.
 
W fazie grupowej podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego przegrali pięć meczów: z Koreą Płd., Chorwacją, Austrią i Francją po 0:3, natomiast z Indiami 2:3. Po drużynowe mistrzostwo świata sięgnęli Chińczycy. Zarówno w rywalizacji mężczyzn jak i kobiet.
 
POLSKA – CHORWACJA 0:3
Patryk Zatówka – Frane Kojic 1:3 /7:11, 8:11, 11:3, 10:12/
 
POLSKA – FRANCJA 0:3
Patryk Zatówka - Emmanuel Lebesson 0:3 /10:12, 7:11, 2:11/
 
POLSKA – AUSTRIA 0:3
Patryk Zatówka - Robert Gardos 0:3 /4:11, 10:12, 4:11/
 
POLSKA – KOREA POŁUDNIOWA 0:3
 
POLSKA – INDIE 2:3
 
Najlepiej z jarosławskiego Kolpinga wypadł Paul Drinkhall, który razem z reprezentacją Anglii dotarł aż do ćwierćfinału. Z kolei Tomislav Pucar i jego Chorwacja zajęli 12. miejsce.
Teraz czarno-pomarańczowi wracają do swoich klubów. Razem z PKS-em Kolping FRAC będą finiszować w LOTTO Superlidze. Do końca sezonu zasadniczego zostały już tylko 3. kolejki. Podopieczni menedżera Kamila Dziukiewicza zagrają :
 
11.05 vs. 3S Polonia Bytom /wyjazd/
15.05 vs. Palmiarnia Zielona Góra /dom/
18.05 vs. Spójnia Warszawa /wyjazd/
 
Przypomnijmy, że jarosławscy pingpongiści już wcześniej zagwarantowali sobie udział w fazie play-off LOTTO Superligi. Z 43. punktami na koncie są liderem rozgrywek.
 

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.