• 02 Wrz 2018 18:00
  • 21 Paź 2018 18:00
  • 26 Paź 2018 18:00

Mamy finał!

Awans do finału LOTTO Superligi stał się faktem. Pingpongiści PKS-u Kolping FRAC Jarosław w fantastycznym stylu pokonali Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów. O złoto zagrają z obrońcą tytułu – Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Po zwycięstwie w Rzeszowie 3:1, jarosławianie musieli przypieczętować awans przed własną publicznością. W pierwszym pojedynku Hou Yingchao ograł Gustavo Tsuboia i dał prowadzenie czarno-pomarańczowym. W drugim spotkaniu Zatówka przegrał z Lakeevem i zrobił się remis. Awans przypieczętował Tomislav Pucar. Chorwat pokonał Tomasza Lewandowskiego 3:0. W ostatniej odsłonie Hou Yingchao odprawił Lakeeva 2:0, a Kolping pokonał akademików z Rzeszowa 3:1 i zapewnił sobie awans do finału.

- W swojej gablocie klubowej mamy cztery brązowe medale. W tym sezonie zdobędziemy srebro lub złoto więc ten sezon jest dla nas historyczny i najlepszy. Oczywiście chcemy mistrzostwa i zrobimy wszystko, żeby wejść na sam szczyt – mówi menedżer, Kamil Dziukiewicz.

Rywalem jarosławian będzie obrońca tytułu – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Drużyna z Mazowsza wyeliminowała w półfinale Dekorglass Działdowo.

- Kilka dni przed finałem LOTTO Superligi zrobimy zgrupowanie. Nie mam pojęcia kto wystąpi w spotkaniu z Bogorią. Faktem jest, że w sezonie zasadniczym wygraliśmy z nimi dwukrotnie – mówi Dziukiewicz.

Wielki finał LOTTO Superligi 15. czerwca w Ośrodku im. Andrzeja Grubby w Gdańsku o godz. 17:00.

Kolping FRAC Jarosław - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:1

Hou Yingchao - Gustavo Tsuboi 3:1