prev
next

Kou Lei w Kolpingu!

Brązowy medalista igrzysk europejskich w 2015 roku Ukrainiec chińskiego pochodzenia Kou Lei podpisał kontrakt z PKS-wm Kolping Frac Jarosław - poinformował menedżer mistrzów Polski w tenisie stołowym Kamil Dziukiewicz.
 
Kou Lei zajmuje obecnie 33. miejsce w rankingu światowym, a jego najwyższa pozycja to 20. (kwiecień 2017 roku).
 
Przed dwoma laty podczas mistrzostw Europy reprezentant Ukrainy przegrał w ćwierćfinale z Jakubem Dyjasem, który ostatecznie sięgnął w Budapeszcie po brąz.
 
Kolping FRAC wzmocnił także grający w ostatnich sezonach w 3S Polonii Bytom Czech Konecny. To jeden z czołowych zawodników polskiej LOTTO Superligi.
 
Już wcześniej Dziukiewicz poinformował, że w Jarosławiu pozostaje Chińczyk Hou Yingchao, kiedyś dziesiąta rakieta świata. W kadrze Chin występował z takimi sławami, jak Liu Guoliang czy Kong Linghui. W tym sezonie wygrał wszystkie 22 pojedynki i najmocniej przyczynił się do historycznego złotego medalu drużynowych mistrzostw Polski dla Kolpinga Frac.
 
Zespół z Podkarpacia opuszczają zaś: Patryk Zatówka, Chorwat Tomislav Pucar i Anglik Paul Drinkhall. Wszyscy przenoszą się do Niemiec.

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.