• 02 Wrz 2018 18:00
  • 06 Sty 2019 18:00
  • 13 Sty 2019 16:00

Konecny: Szukałem nowych wyzwań

"Z 3S Polonią Bytom dwa razy zdobyłem brązowy medal, ale nie było już szans na wyższą pozycję w LOTTO Superlidze. Szukałem nowych wyzwań" - stwierdził 32-letni czeski tenisista stołowy Tomas Konecny, który podpisał umowę z mistrzem Polski Kolpingiem Frac Jarosław.

Po zdobyciu mistrzostwa kraju, menedżer Kamil Dziukiewicz zdecydował się na kilka transferów. W podkarpackiej drużyny został niepokonany w rozgrywkach Hou Yingchao, odeszli zaś Patryk Zatówka, Chorwat Tomislav Pucar i Anglik Paul Drinkhall. Zastąpili ich: Konecny, Ukrainiec mający chińskie pochodzenia Kou Lei oraz Piotr Chodorski.

- Z 3S Polonią Bytom dwa razy zdobyłem brązowy medal, ale polska liga jest z każdym rokiem silniejsza i nie było już szans na wyższą pozycję w LOTTO Superlidze. Poza tym pojawiły się problemy finansowe. Szukałem nowych wyzwań i dlatego po pięciu latach opuszczam Bytom - powiedział Konecny, którego w Polonii zastąpi rodak Antoni Gavlas.

W 2016 roku był najlepszym zawodnikiem w rankingu indywidualnym LOTTO Superligi, a w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce, za Brazylijczykiem Gustavo Tsuoboi (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów). Czech wygrał 22 pojedynki, a przegrał 10.

- Miałem oferty z klubów polskich i francuskich, a zdecydowałem się na Jarosław. Złoty medal tego zespołu nie był niespodzianką, dysponował mocnym składem i okazał się najlepszy w LOTTO Superlidze. Teraz doszło do zmian personalnych, ale nadal drużyna jest silna. Pierwszym celem jest awans do play off, a potem zobaczymy, czy jest szansa na złoto - dodał.

Przez jakiś czas Konecny trenował w ośrodku byłego mistrza świata Wernera Schlagera w Schwechat koło Wiednia, ale ze względu na kłopoty finansowe to centrum szkolenia przestało funkcjonować.

- Wróciłem do Pragi, gdzie też mamy ciekawą grupę treningową. Jeśli chodzi o ligę czeską, jest znacznie słabsza w porównaniu do polskiej. Tylko dwie drużyny odpowiadają jakościowym wymaganiom LOTTO Superligi - stwierdził były mistrz kraju w grze pojedynczej i podwójnej w 2014 i 2016 roku.

W przyszłym tygodniu Konecny wystąpi w turnieju World Tour w bułgarskim Panagiuriszte. Przed dwoma laty zwyciężył w tych zawodach, co do dziś jest jego największym sukcesem. W finale wygrał z Francuzem Quintonem Robinot 4:0.