prev
 • 22 Lut 2019 18:00
  Raport
 • 24 Lut 2019 16:00
  Raport
 • 15 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 17 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 22 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 24 Mar 2019 16:00
  Raport
 • 05 Kwi 2019 12:00
  Raport
 • 07 Kwi 2019 18:00
  Raport
next

Rekordowi skrzaci!

Takiej imprezy w Jarosławiu dawno nie było! Ponad 115 młodych tenisistów stołowych rywalizowało w ogólnopolskim turnieju „Od Skrzata do Mistrza Świata”. Wszystko pod honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Powiatu Jarosławskiego oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
 
Niedziela upłynęła w Jarosławiu pod znakiem tenisa stołowego. W hali PWSTE od samego rana rywalizowali najmłodsi pingpongiści z całego kraju. Imprezę otworzył starosta jarosławski, Pan Tadeusz Chrzan.
 
- Bardzo się cieszę, że niedzielny poranek mogę rozpocząć wśród Was. Liczba uczestników robi wrażenie. Życzę Wam udanej zabawy i dobrych wyników – powiedział.
 
Oprócz Powiatu Jarosławskiego patronat honorowy objął nad imprezą wiceminister sportu, Pan Jarosław Stawiarski i jego resort oraz Polski Związek Tenisa Stołowego.
 
- Nie przypominam sobie, kiedy w Jarosławiu mieliśmy jakąkolwiek imprezę z tak zacnym patronem. Takie działanie znacznie podnosi rangę wydarzenia. Ogromnie się cieszę z frekwencji. Oby więcej takich zawodów w naszym mieście – powiedział organizator turnieju i zarazem wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Kamil Dziukiewicz.
 
W sumie w zawodach zagrało ponad 115 pingpongistów. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy kubek i koszulkę. Miłą niespodzianką byłą też pizza, którą częstowali organizatorzy. Wrażenie na uczestnikach zrobiły też nagrody i okazałe puchary dla najlepszych.
 
Jarosławianie nie okazali się zbyt gościnni, bo zdominowali turniej. Wśród młodziczek i żaczek trzecie miejsce zajęła Dagmara Kłak z PKS-u Kolping, a srebro wywalczyła Kinga Hawro z Jarosławia. Siódmą pozycję zajęła Natalia Maciałek (również PKS Kolping).
 
Wśród młodzików i żaków srebro zdobył Szymon Brud, a dziewiąty był Szymon Flaumenhaft. Alan Zieliński był siedemnasty, Fabian Kocaj dwudziesty piąty, a Kacper Kocaj trzydziesty trzeci. Wśród skrzatów w 1/8 finału odpadli Wojciech Flaumenhaft i Fabian Cukierda (wszyscy PKS Kolping Jarosław). 
 
 
 

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.