prev
  • 26 Wrz 2017 18:00
    Raport
  • 27 Wrz 2017 18:00
    Raport
  • 29 Wrz 2017 18:00
    Raport
  • 17 Paź 2017 18:00
    Raport
  • 20 Paź 2017 18:00
    Raport
  • 21 Lis 2017 18:00
  • 24 Lis 2017 18:00
  • 28 Lis 2017 18:00
  • 01 Gru 2017 18:00
  • 08 Gru 2017 18:00
  • 05 Sty 2018 18:00
next

Historia

W parafii p.w. Chrystusa Króla w Jarosławiu, w sierpniu 1998 roku, z inicjatywy ks. Proboszcza Andrzeja Surowca, zebrało się grono osób, wśród których znaleźli się: ś.p. burmistrz Jarosławia pan Jerzy Matusz, przedstawiciele biznesu, działacze i sympatycy sportu. Postanowiono założyć Parafialny Klub Sportowy.

W dniu 18 września 1998 roku odbyło się pierwsze Walne Zebranie, na którym wybrano Zarząd, Komisję Rewizyjną i zatwierdzono Statut Klubu. Parafialny Klub Sportowy KOLPING - Jarosław został zarejestrowany w Sądzie Wojewódzkim w Przemyślu a następnie w Centralnym Rejestrze Sądowym w Rzeszowie. Klub więc ma osobowość prawną i prowadzi pełną księgowość niezależną od parafii.

Celem Klubu jest przede wszystkim upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Klub jest członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP i oprócz działalności sportowej, prowadzi także działania wychowawcze oraz włącza się w organizację imprez dla niepełnosprawnych i imprez o charakterze rekreacyjno-sportowym dla różnych grup zawodowych i całego miasta. Do bazy, z której korzysta Klub należy m.in. Ośrodek Rekolekcyjno-Wypoczynkowy w Heluszu. Znajdują się tam nie tylko boiska, ale dobra baza noclegowo-żywieniowa.

Klub rozpoczął działalność w pięciu sekcjach: tenis stołowy, kajakarstwo, strzelectwo, turystyka rowerowa-kolarstwo i sekcja upowszechniania sportu.

KS Kolping Jarosław kieruje Prezes, ks. prałat Andrzej Surowiec. Klub dysponuje dużą bazą lokalową z odpowiednim zapleczem w terenie:
- własna hala sportowa usytuowana na placu kościelnym oddana do użytku 8 czerwca 2005 roku
- sale w KCK (do judo i bilarda)
- zautomatyzowana kryta strzelnica do broni pneumatycznej
- boiska w ośrodku w Heluszu (piłka nożna, siatkówka, koszykówka)

Patron klubu

BŁ. ADOLF KOLPING
- katolicki kapłan, społecznik, publicysta, socjolog, ale przede wszystkim duszpasterz i „ojciec rzemieślników” – żyjący od 8 XII 1813 r. do 4 XII 1865 r. Urodzony pod Kolonią, wychował się w biednej rodzinie pasterza bydła. Pracował jako czeladnik przez dziesięć lat. W 1845r. przyjął święcenia kapłańskie. Jako sposób na biedę moralną i materialną widział zakładanie Związków Czeladników. 27 X 1991r. Adolph Kolping został zaliczony przez Jana Pawła II w poczet błogosławionych.

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.