prev
 • 03 Wrz 2021 18:00
  Raport
 • 05 Wrz 2021 16:00
  Raport
 • 10 Wrz 2021 18:00
  Raport
 • 12 Wrz 2021 16:00
  Raport
 • 08 Paź 2021 18:00
  Raport
 • 10 Paź 2021 16:00
  Raport
 • 15 Paź 2021 18:00
  Raport
 • 17 Paź 2021 16:00
  Raport
 • 29 Paź 2021 18:00
  Raport
 • 25 Lis 2021 18:00
  Raport
 • 10 Gru 2021 18:00
 • 12 Gru 2021 16:00
 • 21 Gru 2021 18:00
next

Superliga

Chuang Chih-Yuan, An Jaehyun i Truls Moregard zagrają w LOTTO Superlidze

Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan, Koreańczyk An Jaehyun i Szwed Truls Moregard to tylko niektórzy z tenisistów stołowych pozyskanych przez kluby LOTTO Superligi.

Ze składu Dekorglassu Działdowo, który zdobył Mistrzostwo Polski, został Jakub Dyjas, Wicemistrz Europy w deblu. Do niego dołączyli Patryk Chojnowski (podobnie jak Jakub Dyjas był już indywidualnym mistrzem kraju), Jakub Miszkurka, uznawany za wielki talent 19-letni Szwed Truls Moregard, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy juniorów i kadetów, a także Japończyk Taimu Arinobu z Energi Manekina Toruń i Tajwańczyk Liao Chen-Ting z Polonii Bytom.

Wicemistrz Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pozyskał byłego Mistrza Świata w grze podwójnej Chuanga Chih-Yuana. W Igrzyskach Olimpijskich w Londynie Tajwańczyk zajął czwarte miejsce. Poza tym pozostała "żelazna" kadra: Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Czech Pavel Sirucek, Grek Panagiotis Gionis.

Z kolei klub LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz już wcześniej poinformował o zakontraktowaniu Koreańczyka An Jaehyuna, brązowego medalistę Indywidualnych Mistrzostw Świata z 2019 roku. To kolejny transferowy hit w LOTTO Superlidze. Bydgoszczanie pozyskali także Manusha Shaha z Indii i pierwszego Mołdawianina w historii Lotto Superligi - Vladislava Ursu. Umowy przedłużyli zaś m.in. Japończyk Asuka Machi i Artur Grela.

Ciekawe transfery również w zespole brązowych medalistów poprzedniego sezonu - Sokołowie S.A. Jarosław. Podpisano kontrakty z pięcioma pingpongistami zagranicznymi - są to: pierwszy Uzbek w Polsce Zokhid Kenjaev, Brazylijczyk Eric Jouti, Koreańczyk Lim Jonghoon, Grek Konstantinos Angelakis, Rosjanin Grigorij Własow. Do Jarosławia wraca Mateusz Czernik.

W AZS AWFiS Balta Gdańsk najważniejszą zmianą jest transfer wielokrotnego reprezentanta biało-czerwonych, olimpijczyka z Londynu i Rio de Janeiro Wanga Zeng Yi (z Dojlid) w miejsce odchodzącego do Dekorglassu Chojnowskiego. Gdańszczanie postawili na polski skład, nie mają cudzoziemców, podobnie jak bytomska Polonia, którą wzmocnili Jakub Folwarski, Adrian Więcek, Jan Szymczyk i Michał Łysakowski.

Z Sokołowa do Dojlid Białystok przenieśli się Ukrainiec Kou Lei i Patryk Zatówka, a umowy z podlaskim klubem parafowali także m.in. Japończyk Kentaro Miuchi i Kamil Zdzienicki. Toruńska Energa Manekin pozostawiła w składzie czterech Azjatów, a piątym został Japończyk Shogo Tahara - w miejsce Arinobu.

Na doświadczenie postawiono w Uczelni Państwowej Zamość. Z francuskiej drugiej ligi wrócił pięciokrotny mistrz Polski 38-letni Daniel Górak, a do ekipy z Lubelszczyzny doszli też inni doświadczeni gracze: Egipcjanin Ahmed Saleh i Filip Szymański. Przed zamknięciem okienka zamościanie poinformowali jeszcze o transferze 26-letniego Koreańczyka Choi Deokhwa.

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów zakontraktował Jeong Yeong Hun z Korei Południowej i Rosjanina Michaiła Pajkowa. Łącznie w zespole jest pięciu obcokrajowców, w tym czterech z Azji. Tenisistów stołowych z tego kontynentu mają też Olimpia-Unia Grudziądz (m.in. Tajwańczyk Yang Tzu-Yi, a także Rosjanin Wasilij Lakiejew) i Poltarex Pogoń Lębork (Koreańczyk Baek Kwangil).

Po historycznym awansie do LOTTO Superligi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów do polskich liderów w sezonie pierwszoligowym Daniela Bąka i Jakuba Perka doszli Grek Giorgos Kontantinopoulos, Japończyk Yuma Tanigaki i Koreańczyk Jangmok Lee. Po roku do elity wracają Morliny Ostróda, a nowymi nabytkami są Rosjanin Kirył Worobiejew i Przemysław Walaszek.

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.